All Rights Reserved © 2014 - 1001 Airport Mall
ANA SAYFA     KURUMSAL     BASINDA BIZ     INSAN KAYNAKLARI     ILETISIM
Kibris, Akdenizin en büyük üçüncü adasi olarak tarihin tüm dönemlerinde stratejik, politik, ticari ve dini olmak üzere çesitli nedenlerle pek çok medeniyet için çekici bir yer olmustur.

Kuzey Kibris, Avrupa, Orta Dogu, Asya ve Afrika'nin kesisme noktasindadir. En yakin komsulari Türkiye, Güney Kibris, Lübnan, Yunanistan, Misir, Israil ve Suriye'dir. Benzersiz kumsallari, ovalari ve daglari ile birlikte Kuzey Kibris, 396 km uzunlugunda essiz bir kiyi güzelligine  sahiptir. Ayrica, tarihi  ve bulundugu cografya nedeniyle Kuzey Kibris, pek çok açidan dogu ve bati kültürleri arasinda sasirtici bir sentezdir. Zengin, çok kültürlü mirasinin izleri adanin her tarafina yayilmis olup, 11 bin yillik medeniyetler ve tarihine ait eserler de ona essiz bir güzellik katmaktadir. Kuzey Kibris, Caretta Caretta ve yesil kaplumbaga yumurtlama alanlari, 370 degisik kus türü, ve yaban eseklerinin dogada serbest dolastigi özel alanlari ile doga ve hayvan severler için de endemik bir çekim alanidir.

Berrak sularda yüzme olanaklarinin yaninda, yilin 300 günü günesli, kislari da iliman iklimi ile Kuzey Kibris, turizm disinda Bizans Döneminden, Lusignan Kralligi'na, Osmanli Imparatorlugu'ndan Ingiliz koloniyal  dönemine kadar farkli medeniyetlerin tarihi ve mimari izleri ile de turistler için deniz-günes-eglence-doga-huzur odakli tatile ek çekim alanlari sunmaktadir.

Kibris'ta yasamanin cazibesi ile taçlanan üniversite deneyimi sunan 7'si yerel, 5'i yurt disi merkezli 12 üniversite ve meslek yüksek okulu, egitim amaçli olarak ülkede kalan birçok ülke vatandasi genç nüfusun sayisini arttirmaktadir.

Kibris'i Yasamak
ANA SAYFA     KURUMSAL     GALERI     ALISVERIS     EGLENCE     KIBRIS'I YASAMAK     FIRSATLAR     ILETISIM