All Rights Reserved © 2014 - 1001 Airport Mall
Kıbrıs, Akdenizin en büyük üçüncü adası olarak tarihin tüm dönemlerinde stratejik, politik, ticari ve dini olmak üzere çeşitli nedenlerle pek çok medeniyet için çekici bir yer olmuştur.

Kuzey Kıbrıs, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika'nın kesişme noktasındadır. En yakın komşuları Türkiye, Güney Kıbrıs, Lübnan, Yunanistan, Mısır, İsrail ve Suriye'dir. Benzersiz kumsalları, ovaları ve dağları ile birlikte Kuzey Kıbrıs, 396 km uzunluğunda eşsiz bir kıyı güzelliğine sahiptir. Ayrıca, tarihi ve bulunduğu coğrafya nedeniyle Kuzey Kıbrıs, pek çok açıdan doğu ve batı kültürleri arasında şaşırtıcı bir sentezdir. Zengin, çok kültürlü mirasının izleri adanın her tarafına yayılmış olup, 11 bin yıllık medeniyetler ve tarihine ait eserler de ona eşsiz bir güzellik katmaktadır. Kuzey Kıbrıs, Caretta Caretta ve yeşil kaplumbağa yumurtlama alanları, 370 değişik kuş türü, ve yaban eşeklerinin doğada serbest dolaştığı özel alanları ile doğa ve hayvan severler için de endemik bir çekim alanıdır. Berrak sularda yüzme olanaklarının yanında, yılın 300 günü güneşli, kışları da ılıman iklimi ile Kuzey Kıbrıs, turizm dışında Bizans Döneminden, Lusignan Krallığı'na, Osmanlı İmparatorluğu'ndan İngiliz koloniyal dönemine kadar farklı medeniyetlerin tarihi ve mimari izleri ile de turistler için deniz-güneş-eğlence-doğa-huzur odaklı tatile ek çekim alanları sunmaktadır. Kıbrıs'ta yaşamanın cazibesi ile taçlanan üniversite deneyimi sunan 7'si yerel, 5'i yurt dışı merkezli 12 üniversite ve meslek yüksek okulu, eğitim amaçlı olarak ülkede kalan birçok ülke vatandaşı genç nüfusun sayısını arttırmaktadır

Berrak sularda yüzme olanaklarının yanında, yılın 300 günü güneşli, kışları da ılıman iklimi ile Kuzey Kıbrıs, turizm dışında Bizans Döneminden, Lusignan Krallığı'na, Osmanlı İmparatorluğu'ndan İngiliz koloniyal  dönemine kadar farklı medeniyetlerin tarihi ve mimari izleri ile de turistler için deniz-güneş-eğlence-doğa-huzur odaklı tatile ek çekim alanları sunmaktadır.

Kıbrıs'ta yaşamanın cazibesi ile taçlanan üniversite deneyimi sunan 7'si yerel, 5'i yurt dışı merkezli 12 üniversite ve meslek yüksek okulu, eğitim amaçlı olarak ülkede kalan birçok ülke vatandaşı genç nüfusun sayısını arttırmaktadır.

Kıbrıs'ı Yaşamak
ANA SAYFA     KURUMSAL     GALERİ     MAĞAZALAR     EĞLENCE     KIBRIS'I YAŞAMAK     FIRSATLAR     İLETİŞİM